Varbatrauma 27.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Täna juhtus üks õnnestus: raske laud kukkus varba peale. Tunni ajaga oli suure varba küüs helesinine. Varvas on paistes ning käia on valus. Kaua see varvas nii võib olla? Kui kiiresti varbaküüs ära tuleb?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oleneb kas luu on katki või mitte. Varbaküüs ei pruugigi ära tulöa, kui hästi hoiate. Uus küüs kasvab lihtsalt vana alla ja siis tuleb ära. Lihtsam on sel juhul küüs mõne aja pärast lihtsalt ära võtta - vastasel korral hakkab sokki jalga pannes kinni jääma ja valu tegema.