sapikivide operatsiooni järgne aeg 25.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu küsimus on selline: oktoobris oli mul sapikivide ja sapipõie eemaldamise laparoskoopiline operatsioon. Nüüd olen aeg-ajalt hakanud märkama, et nabast veidi kõrgemal on kõht nagu peopesasuuruselt paisunud. Eriti püsti seistes ja ka istudes? Pikali asendis seda väga tunda ei ole? Kas see on selle operatsiooniga seotud? Kas on seotud toidu seedimisega? Või on mingi tüsistus? Või pean endal kartma midagi hullemat? Olen ülekaalule kalduv 50-aastane naine. Kas seda saab dieediga parandada? Mida teha? See kõik ajab mind tõsiselt ärevusse.
Ette tänades,
A.K.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei saa välistada, et olete saanud endale operatsioonijärgse songa - kirjeldus viitab sellele. Ilma nägemata/katsumata seda 100% siiski väita ei saa. Soovitan pöörduda Teid opereerinud kirurgi poole.