5 kuud peale sapi koos kiviga eemaldatud, on 5 korda olnud maovalud.peale gastroskoopiat avastatud hulgaliselt maos sappi 25.07.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuidas vabaneda maovaludest ja sapi sattumisest makku.
Olen iga kord võtnud 2 no-spad. Valu kaob u, poole tunni jooksul. iga kord valud erineva tugevusega, 2 korda palunud kiirabi abi,kuid ei taha neid väga tülitada, olnud tilgutite all.On laktoosi talumatus,gastroskoobi arst soovitas Maaloxit,kuid siis kõht lahti ja valud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui no-spa leevendab valusid, siis maost need vaevused olla ei tohiks, Pigem sapiteede probleem - spasmid, kivid sapiteedes? Vajalikud täiendavad uuringud.