Suure varba küüs 20.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Tahaksin küsida küsimuse, seoses sissekasvanud varbaküünega. Umbes 4 aastat tagasi läksin arstile sissekasvanud varbaküünega, paremal jalal, suure varba küünega. Tehti kiilresektsioon, kõik korras. Ei läinud pea aastatki mööda , kõik kordus. Ja nii iga aasta.
Igal aastal olen ma käinud selle varbaga sama operatsiooni tegemas. Alati hakkab kõik sellest nurgast mis ma punaseks olen teinud pildil. Käin väga hea üldkirurgi juures, alati räägib mis ja kuidas aga ikka kõik kordub. Kuidas see küll nii on ? Kas mul on võimalik veel nii elada et sealt nurgast ei hakkaks midagi sisse kasvama või tõesti pean ma jätkuvalt iga aasta lõikamas käima. Lihtsalt tahaksin teise arsti arvamust kuulda.
Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ma ei saa aru, mida Teie/Teie kirurg kiilresektsiooni all mõtlete. Et asi ei korduks, oleks vaja teha küünevalli resektsioon koos küünemaatriksi resektsiooniga. Selle juhul jääb küüs mõne mm võrra kitsamaks ja mahub edaspidi küüneloosi ära.