Peale sapikivide operatsiooni. 20.12.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Selline küsimus et kuna mul on eemaldatud sapikivid koos sapipõiega pool aastat tagasi umbes ja laps sünnib kohe kohe kas need klambrid millega on mind kokku lapitud võivad lahti tulla või on seal veel sisemisi õmblusi ka peale klambrite vms mis need iganes on? Kartus on et soole sisemus hakkab kõhu õõnde jooksma siis kindel surm juu. Või mis moodi sool üldse ühendatud nüüd on peale sapipõie operatsiooni? Kui suur oht üldse on et need võivad lahti tulla ja kas nad võivad lahti tulla sünnituse käigus? Kuidas on sisemiste liidetega kas need tekivad samamoodi nagu välimistel haavadel? Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Klipsida lahtitulekut küll karta ei maksa - seda nii pika aja möödudes operatsioonist pole mina kuulnud. See võib esineda vaid esimestel päevadel peale operatsiooni. Läbitehtud sapipõie operatsioon ei ohusta millegagi Teie raseduse kulgu ega tee sünnitamist raskemaks.