Laik keelel 23.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on ca kevadest saati tekkinud vasakule keele küljele punakas laik. Alguses on see väiksem ja läheb aina suuremaks kuni kaob ja tuleb taas tagasi. Sealt on keel ka veidi valus. Sain aja vastuvõtuks alles jaanuari kuid mure on suur. Mul on ka kurgumandlid pigem põletikulised ning crohni tõbi kuid saan sobivat ravi ning sellega peaks olema korras. Gastrost sain saatekirja kirurgile.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Crohni tõbi võib haarata kõiki seedetrakti osi, milleks on ka suuõõs. Täpsemaks diagnostikaks vajate uuringuid.