II varba kesklüli proksimaalse otsa mediaalse serva murd 22.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Peaaegu aasta tagasi (02.11.2020) rahvatantsutrennis maandusin tõstest maha, kuid õnnetuseks II ja I varvas olid risti ning maandudes jäi II varvas alla. EMOs tehti röntgen tulemusega: "II varba kesklüli proksimaalse otsa mediaalse serva murd. I pöialuu lateraalne ja mediaalne seesamluukesed on mitmeosalised." Öeldi, et ilmselt kapsel katki, täpselt ei näinud. See paranes kuskil 9 kuud, lõpuks ei hakanud enam pikalt kõndides varvas valutama ja tundus, et oli korras.

Eile (22.10.2021) olid samuti tõsted ja maandudes põrutasin sama varvast (polnud seekord risti). Tunne oli sama nagu varem, panin jääd peale ja II varba lüli on valus, painutada ei saa. Kõndima pean talla serva peal, kuna vale liigutus teeb haiget. Ei läinud seekord EMOsse röntgenit tegema, kuna ravi tookord oligi lihtsalt tugeva tallaga jalats, praegu on haiglates niigi kiire.

Kas see lüli hakkabki katki minema? Kas kunagi peab seda opereerima? Kas peaks ortopeedi juurde pöörduma või röntgeni tegema ikkagi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mina üldkirurg, teema ortopeediline. Soovitan end näidata ortopeedile.