Kas on uuesti tsüst? 15.10.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul oli 3 aastat tagasi pilonidaaltsüst sabakondi juures, täpselt kus pepu hakkab. Ja see eemaldati kirurgiliselt.
Nüüd on mul nädal aega olnud päraku ümber (ja tundub ka, et seestpoolt) valus vetsus käies. Paar päeva tagasi märkasin ka päraku ümber (ja nagu päraku seest välja tulevat)) sellist mäda/põletiku kollet. Ning nüüd on ka kõndides hakanud ebamugav ja vahest käib läbi kibe valu.
Perearstiga probleemist rääkides, kohe kui see tekkis öeldi mulle, et ma võtaksin mastu küünlaid ja paneksin ka mastu kreemi peale, mis on hemoridide jaoks mõeldud, aga see ei ole aidanud siiani, asi on pigem hullemaks läinud.

Küsimus siis seisneb sellest, et kas võib olla, et mul on uuesti tekkinud see tsüst, aga nüüd natuke teises kohas?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi on raske öelda, kas tegu on pilonidaaltsüsti retsidiivi või paraproktiidiga. Oma olemuselt erinevad haigused, kuigi patsiendi jaoks vaid erinev lokalisatsioon. Ilma läbivaatuseta seda öelda ei oska.