Õlavarre kakspealihase rebend, kas osaline täielik või siis mingi muu lihase rebend mis on õlavarrega seotud. 20.09.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Esimene tunne selles lihases oli 11 september. Olen kutseline autojuht ja tihti tuleb auto juures raskusi tõsta. Treileri diislit tõstes tundsin õlas eespool väikest naksu, pärast tundsin nõrka valu ja käsi jäi natuke valusaks mis takistas teatud asju teha. Päeva möödudes andis valu järgi ja lasi normaalselt edasi asju teha. Otseselt käsi ei vaalutanud vaid midagi füüsilist tehas andis tunda. Kuni siiani on see valu vahete vahel tunda andnud .Täna kui koerale pulka viskasin liigutus oli selline nagi heidaksin ketast, tundsin teravat valu, mis kulges pikki õlavarre eesmisel poolel, osalisel deltalihase ja kakspealihase kolmveerandi osani allapoole. Vaatluse käigus on näha, et seesmise deltalihase lõppedes kus teisel õlavarrel on ühtlane üleminek teisele lihasele, nagu lohk ja küünarvart painutades tundub ka lihas rohkem punnis olema. Sellest on hetkel möödas umbes tund kui käega midagi teha tahan on valu tunda, otseselt ei valuta, paistetus ei ole , verevalumit pole. Millega võik tegemist olla? Mis oleks sel puhul kõige parem ravi Kuidas edasi, kas panna külma peale , mida selle käega üldse teha tohin, mõtlen tööd ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi pole kahjuks võimalik öelda, mis Teil konkreetselt rebenes. Peaksite end näitama ortopeedile. Kuni 48 tundi peale vigastust peaks külma aplitseerima (peale panema). Edasi soendavad kompressid. Neid liigutusi, mis valu põhjustavad, peaks vältima.