parem jalg paistes 02.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
21.07.20 kukkusin bussis libisedes ,parema jalasäär vastu bussi treppi ja juht jättis veel sama jalg uste vahele. kutsuti kiirabi viidi ITK emosse. Luumurdu ei leitud,õmmeldi säärehaav kinni. Millest jalg siiamaani paistes ja palju kõndida ei lase,kuna valutama hakkab.sääreluu peal on muhk mis on valulik ja õhtuks korralikult paiste. see jalg nüüd paraneb või veel midagi annab teha sellise jalaga,et kiiremini paraneks?Mis tähendab: Jäseme rahu, elevatsioon.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Alustan lõpust: rahu andmine tähendab võimalikult vähest liikumist, elevatsioon- kõrgemal hoidmist, et vähendada turse tekkimist. Ega trauma puhul midagi väga olulist teha annagi, mis juhtunud, see juhtunud - aeg parandab. Lioton 1000 geeliga määrimine oleks omal kohal.