Haav keele peal 14.05.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Noa pealt hakkas kreem põrandale kukkuma ja automaatselt refleksist tõmbasin ma selle keelega ära. Kahjuks aga lõikasin veidi keelde. Tegu pole haavaga vaid väikese kriimustusega keele otsas. Soovin teada, kui kiiresti selline kriim keele peal paraneb. Miks ma sellise küsimuse esitan: sest kui õnnetus juhtus hommikul kell 10.00, siis kas ma võin õhtul vürtsikat toitu süüa või pole see soovitatav?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suus haavad paranevad kiiresti - nädalaga. Süüa võite mida tahate. Peale sööki soovitav suu loputamine suuloputusvedelikuga - saadaval apteegis.