Kopsudes fibroos 05.05.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Eelmine aasta opereeriti neerukasvaja, käisin kompuutris, arstini aega kuu, uuriksin mis tähendab Kopsutippudes fibroosi. Muidu oli kompuuter korras, koldeid ei olnud. Mul on juba aasta aega kuiv köha, pole leitud põhjust ja ninaneelu öösel koguneb lima. Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Fibroos tähendab sidekoestumist. Põletike tagajärjel kopsukoes tekkinud tihenemised/fibroos, mis erinevalt kopsukoest laseb rö-kiiri halvemini läbi. Midagi katastroofilist selles kirjelduses ei sisaldu.