Opeteeritud paremal kubemesong, valud nüüd vasakul. 01.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Tahtsin küsida nõu mida teha, operatsioon tehti mulle paremale poole kubemesongale 15.jaanuar PERH-is erakorraliselt, paigaldati ka võrk, umbes 2.nädalat tagasi hakkas pitsitav valu vasakul, on ka katsudes valus täna tõusis palavik 37,2-37,5 vahemikus, valud väga tugevad , kui on kõhulahtisus, samamoodi lööb valu , kui gaasid, teine probleem, mis kimbutanud juba ennem songa operatsiooni on maovalud (maos gaasid ja valutab tavaliselt, kui seisan või istun). Olen vältinud hetkel perearstile minekut seoses koroonaviirusega, kuna olen kodusel ravil pikalt olnud ja immuunsüsteem nõrk, kas peaksin pöörduma emosse.
Lugupidamisega
Katrin

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vasakpoolset valu parempoolse kubemesonga operatsiooniga siduda on keeruline. Välistatud ei ole teise poole song. Seda kinnitada või välistada ilma läbivaatuseta ei saa. Vasakpoolne alakõhu valu koos soolepassaazi häiretega võib esineda ka sooleprobleemide korral. Soovitan siiski end perearstile näidata.