Päka all olev valulik kühm/muna. 29.03.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Lapsel u pool aastat päka all valulik muna/punn. See on läinud ajaga veidi suuremaks. Segab lapse normaalset jalale toetust, kuna teeb talle valu.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult vaatamisest jääb väheseks. Silma järgi tundub olevat clavus ehk konnasilm. Katsumisega saaks eristada, kas paksend piirdub nahaga või on tegu naha all paikneva struktuuriga.
Konnasilma ravi seisneb jalavannides, nahapaksendi raspeldamises ja keratolüütiliste lahuste välispidises tarvitamises. Peaksite end näitama ortopeedile või dermatoloogile.