valu kõhu ülemises osas vasakul pool 27.03.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tugev näriv, ühtlane (mitte tuikav), kõrvetava aistinguga valu üleval vasakusl kõhu piirkonnas. Juba aastaid on olnus selline tendents, et magada vasakul küljel ei saa, hakkab närima piinav valu ülakõhus vasakul. Aasta tagasi tegin madala hemoglobiini tõttu, näit 72 (gün.probleem) ka igaks juhuks maosondi, kus oli näha , et muidu oli kõik ok , aga mao limaskest oli kuidagi imelikult mummuline, mitte sile, värv oli ok, roosa. Doktor ütles, et pole sellist asja varem näinud, haavandeid ei olnud. Refluksivaevusi on olnud varasemal ajal. Kunagi ammu, kui olin 30-ne , tegi vanem kirurg Pelgulinna haiglas kontrastvedelikuga uuringu ja ütles, et mul on maolukk/sulgurlihas liiga kinnine ja toit ei pääse soolestikku õigel ajal, soovitas mul peale söömist ühel küljel lesida pisut, aga ma olin noor ja olen unustanud, kumba külge soovitati...Praegu, nüüd 4 päeva igal varahommikul väga tugev valu, isegi kõhunahk on katsudes/silitades hell sellel kohal, nagu hõõguks..tundub, nagu valu kiirgaks või kumaks ka vasakusse rinda/tissi (piparmündine hõõguv tunne) ja korra oli ka tugev valu seljas tunda sama koha peal. Valu asukoht on täpselt alumiste roiete all, (vasakul kuni keskteljeni), kus algab pehme kõht. Söömine pigem leevendab, kui halvendab, sest õhtuti isegi on valuvaba aega , aga hullemaks läheb öösel ja hommikul vara on juba päris terav valu.
Palun nõuannet!
Praegu ei julge EMOsse minna, koroona, ja abikaasa sai just BIoloogilise ravi üleande, istume igaks juhuks isolatsioonis...
Kaks onu ja vanaisa surid jämesoolevähki. Minul roojamisega üldiselt probleeme pole, kui kõht kinnisem, aitavad hästi relatapsi piimhappe tabletid. Mammograaf aasta tagi oli korras.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise kirjelduse järgi diagnoosi panna pole võimalik. Võib olla põhjus kõhukoopa organites - magu, põrn, jämesool pankreas, aga ka närvivalu tuleb kõne alla. Esmalt peaks välistama kõhukoopa organite patoloogia. Kuna Teil on olnud refluksvaevusi, siis soovitaks proovida Omeprazoliga 20 mg tabletid on vabamüügil. neid võiksite võtta 1 tablett 2 korda päevas. Kui see aitab, võib oletada, et põhjus on maos. Edaspidi vajaksite uuringuid.