Tuses vasak jalg. 06.03.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2019 aasta juulis tekkis turse vasakul jalal. Perearst soovitas Troxevasini tablette ja Lioton 1000 salvi. Tehti ka ultraheli uuring veenidele ja vastus oli et sääre süvaveeni laienemine ja kubeme piirkonnas pindmises veenis midagi trombitaolist. Peale 2 kuud tablette ja määrimist oli kõik sama. Perearst suunas neuroloogile ja uuring ütles et 7 mm lülidevahelist nihet. Kordav ultraheliuuring ütles et kõik korras veresoontega. Kas see et jalg on turses, kuumem kui teine jalg ja veidi teist värvi ka, on normaalne või peaksin muretsema ja midagi ette võttma. Perearst arvab et mul on põhjendamata hirm. Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühe jala turse viitab venoossele või lümfaatilisele staasile - vedeliku äravool jalast on häiritud. Selle põhjuseks võib olla kas : käigusolev või läbitehtud veenitromboos; lümfisoonte sulgumine mingi põletiku tõttu; kasvaja, mis surub veenid kinni, tuleb ühe põhjusena kõne alla. Põhjusest olenemata peaksite kandma tugisukki.