Põlve MRT - tulemus 12.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Ema sai põlvele MRT pildi ja tulemus selline:
"Kirjeldus: Leid: Luuturse sääreluu mediaalse kondüüli eesmises osas, samas 5 mm gr.2 osteokondraalne kahjustus; mujal luudes signaalimuutust esile ei tule. Väikesed osteofüüdid liigesepindade servades. Kõhred Meidaalses kompartmendis õhenenud ja ebatasased. Vedeliku mõningane rohkenemine liigeses ja semimembranosusbursas - ühenduses liigeseõõnega. Lateraalne menisk intaktne, mediaalse meniski tagasarve vabaservapoolne flap-tüüpi ja korpuseosa horisontaalne rebend. Ristati- ja külgsidemed intaktsed. Hoffa keha tagumises osas sünoviaaltsüstid. Lig. patellae ja m. quadricepsi kõõlus intaktsed. Mediaalse meniski ebastabiilne rebend. "

Kas see tähendab operatsiooni?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus puudutab ortopeediat, mina üldkirurg. Ise end sellel alal eksperdiks ei pea. Minu arvamus - vajab operatsiooni.