atroofiline magu 04.11.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas te saaksite mulle need vastused digiloost lahti seletada:

1. visiit. Uuringul bioptaat tähistatuna mao limaskestalt. Näha on mõõduka ümarrakulise põletikuinfiltraadiga maotüüpi limaskesta, mille foveoolid on koldeti hüperplaasia ja intestinaalse metaplaasia leiuga. Põhja limanäärmed on atroofilised. Helikobaktereid, maliigsust materjalis ei leidu. Histoloogiliselt esineb atroofiline gastriit intestinaalse metaplaasiaga.

2. visiit. Uuringul bioptaadid tähistatuna mao limaskestalt. Näha on foveolaarse ehitusega mao limaskesta rohkete korpuse tüüpi oksüntiliste näärmetega. Pinnalimas helikobaktereid ei leidu. Maliigusele viitavat leidu näha ei ole. Histoloogiliselt mao korpuse normaalse ehitusega limaskest.

Endokapseluuringul maos nähti erosioone,peensool spastiline kuid haiguslike muutusteta.Momendil ravi,ega lisauuringuid ei vaja.

Iga päev valutab ja kisub terve ülakõht, mis kiirgab külgedele välja. Doktor ütles, et ravi hetkel ei vaja.
Haigus tekitab stressi ja hirmu vähi ees! Kui tihti peaksin ennast kontrollima ja milliseid vereanalüüse peale b12 tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie jaoks on kõige tähtsam, et maliigsust ei esine - kasvajat ei ole. Vereproovi võiks teha kord aastas. Gastroskoopia sagedus võiks olla üle 2-3 aasta.