Valud paremal ja seljas 03.11.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,viimased kuud on mul valud paremal roidekaare all selline tuikav ja näriv valu,samuti selja keskel valutab selgroo lülid,katsudes on valusad,aegajalt valutab ka tuikavalt ülaselg. Mul on helicobakter ja krooniline gastriit,arvatavasti ka kakteistsõrmiku haavand. Kas need asjad võivad selliseid valusid põhjustada mõlemis kohas?Järgmine nädal arst,siis saan ka helicobakteri ravi,kas ravi võib sümptomeid vähendada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske öelda. Kui raviga valud kaovad siis on need seotud maoga. Üldiselt seljavalusid mao-ja kaksteistsõrmiksoole haigustega siduda on raske, kuigi mitte päris võimatu.