neerukasvaja 02.08.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aasta alguses diagnoositi halvaloomuline neerukasvaja. Alles käisin kompuutris, kus koldeid ei leitud, kuid lümfid suurenenud. Arst ütles, et muretseda pole vaja ja kuna ta l oli nii kiire, siis ei saanud ma uurida,mis need üldse tähendavad. Panen teile kompuutriuuringu vastused ja oleksin tänulik, et kas peaksin muretsema, sest tean, et arst muretses et lümfid oleks korras.
Kirjeldus: KT-UURING RINDKERE, KÕHUKOOPA JA VAAGNA PIIRKONNAST: Uuritud ja hinnatud kops, mediastiinium, rindkere, lülisamba rinnaosa ja süda natiivis (7975, 7976 x 4) ja kontrastainega (7978, 7979 x 4). Uuritud ja hinnatud diafragmakuplitest kuni sümfüüsini: ülakõht, keskkõht, vaagen ja lülisamba nimmeosa natiivis (7976 x 4), kontrastainega faasis ülakõht, keskkõht, vaagen ja lülisamba nimmeosa (7979 x 4), lisaks hilisfaasis (7987). Kontrastainena süstitud Sol. Ultravisti 300 mg J/ml - 90,0 ml i.v. (7997 x 9). LEID: Mediastiinumi vaskulaarsed struktuurid on iseärasusteta. Mediastinaalsel suurenenud lümfisõlmi, lisamasse esile ei tule. Hiilustes lisamasse, suurenenud lümfisõlmi esile ei tule. Vaskulaarsed struktuurid on oluliste iseärasusteta. Bronhovaskulaarne joonis on mõlemas kopsus iseärasusteta. Koldelist, infiltratiivset varjustust kopsudes esile ei tule. Pleuraõõntes vedelikku ei ole. Rindkereseina pehmed koed on oluliste iseärasusteta. Luudes destruktiivseid muutusi ei tähelda. Aksillaarsel patoloogiliselt suurenenud lümfisõlmi esile ei tule. Maksa struktuur ja kontrasteerumine on iseärasusteta, koldeid nähtavale ei tule. Mõõtmetelt maks suurenenud ei ole. Sapiteed laienenud ei ole. Pankrease mõõtmed on normi piires, struktuur, kontrasteerumine iseärasusteta. Põrna struktuur on ühtlane, kontrasteerumine iseärasusteta; mõõtmetelt põrn suurenenud ei ole. Neerupealised on mahuliste muutusteta. Parem neer on tavalise asendi, kuju ja struktuuriga, mõõtmed normi piires; neeru kontrasteerumine on iseärasusteta. Neeru kogumissüsteemis konkremente esile ei tule; paisu tunnused puuduvad. Vasak neer on eemaldatud, loozhi piirkonnas soolelingud ja opiklipsid. Aort ja v. cava on tavalise laiusega, kontrasteerumine iseärasusteta. Neeruarterid on mõlemapoolselt tavapärase lähtekohaga, ühtlaselt kontrasteerunud. Mesenteriaalarterid on ühtlaselt kontrasteerunud. Uuringupiirkonnas mesenteriaalsel paremal on hulgaliselt kuni 0,8 cm lümfisõlmi - olulise dünaamikata võrreldes 02.2019 KT-uuringuga. Mesenteriaalsel vasakul on jälgitavad mitmed kuni 0,7 cm lümfisõlmed, mis 02.2019 KT-uuringul esile ei tule. Mujal uuritud piirkonnas veenalt suurenenud lümfisõlmi esile ei tule. Kusepõie kontuur on selge, sein on ühtlase paksusega; põiesisaldis on homogeenne; lisamassi esile ei tule. Emakas ja munasarjad on hinnatavas osas mahuliste muutusteta. Uuringupiirkonnas suurenenud lümfisõlmi esile ei tule. Skeletis destruktsioonikoldeid ei tähelda. Järeldus: Vasak neer eemaldatud. Mesenteriaalsel rohkelt tavapärasets suuremaid lümfisõlmi - osad neist jälgitavad ka 02.2019 KT-uuringul. Muus osas on leid võrreldes 02.2019 KT-uuringuga olulise dünaamikata.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste mõõtmetega lümfisõlmede pärast ei tasuks muretseda - need kasvaja retsidiivile ei viita. Ka pole mesenteriaalsed lümfisõlmed iseloomulikud neerukasvaja levikule. Kui need peaksid tulevikus suurenema, siis on iseasi.