Põlvedes krudiseb 09.02.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus selline, et mul oli 2 kuud tagasi trauma, kukkusin üsna kõrgelt põlvedega vastu kivipõrandat. Pärast traumat lonkasin 5 nädalat ja kükitada oli võimatu, lihtsalt jalad ei kõverdunud ning oli väga valus, ka põlvedele toetada ei saanud. Mainin ka ära selle, et olen põrandamees ja kogu toopäev möödub enamasti põlvedel, (tööl ma muidugi ei käinud pärast traumat 8 nädlat). Nüüd täna käisin tööl, sain juba põlvitada väheke, valus muidugi oli aga kannatasin ära, kükitamisega probleemi polnud, kuid pärast tööpäeva põlvi katsudes sõrmede all põlved krudisevad, väga ebameeldiv tunne, mingit heli sellega ei kaasne aga tunne on niivõrd ebameeldiv, ka olid põlved valulikud. Kas see on mingi ohumärk või mis? Käisin ka mrt uuringul kuid see ei näidanud midagi hullu, kõik oli terve jne, ainuke asi mis vastati oli luukahjustus. Selle peale öeldi, et polegi midagi teha, tuleb vaid oodata ja aega varuda, et põlved paraneksid j taastuksid. Kas tõesti võib siis minna mitu mitu kuud taastumisele?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugune trauma tahab taastumiseks aega. Mõnedel juhtudel jätab trauma ka eluaegseid järelnähte, mida polegi võimalik täielikult likvideerida ja millega tuleb lihtsalt õppida elama. Lihtsalt kannatust!