Lapsel huulel seespool tsüst? 13.11.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Lapsele tekkis umbes 3a tagasi kukkumise tagajärjel verevalum suhu sisse poole ülahuulde. Mis pole praeguseks ära kadunudki. See näeb välja nagu pisike verevalumi muna huule all. Valu ei tee ja last ennast ei häiri. Kui laps räägib siis seda hästi näha. Mis asi see võib olla? Ja kuhu võiks pöörduda?

Lisasin pildi. Pildile hästi ei jäänud, rohkem sinakas see muna.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui see tekkis kukkumise tagajärjel, võib see olla organiseerunud hematoom. Soovitaksin näidata näo-ja lõualuukirurgile. Sellised spetsialistid on olemas Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Vajalik perearsti saatekiri.