Valu päraku piirkonnas 10.11.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Käesoleva nädala algusest olen tundnud valu päraku piirkonnas, valud tekkisid pärast kõhulahtisust, mis kestis umbes 2 päeva. Istuma minemine ning asendi muutmine on valulik. Häda korral valusid ei ole. Päraku ümbruses nahk punane ja meenutab löövet.
Millega võiks tegu olla ning mida peaksin selle probleemiga ette võtma?
Ette tänades...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi järgi arvaksin, et tegu on hemorroidaaltromboosiga. Kõige kiirem abi sellisel juhul oleks kohalikus tuimestuses tromb eemaldada. Ilmselt perearst seda ei tee - vajaksite suunamist kirurgile.
Abi oleks ka salvidest ja küünaldest, kuid sellisel juhul võtab paranemine kauem aega.