Näsa nabas 03.06.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas peaksin nabas olevat käsna tõsiselt võtma? Iga pisiasja pärast ei taha arstile minna. Aastaid on nabas mingi näsa olnud. Vahel harva sügeleb. Viimasel ajal on hakanud tihti sügelema ja ilmselt sügamisest hakkas ka verd jooksma. kuigi õrnalt mudisin, et sügelust ära saada. Avastasin ka, et näsa on palju suurem kui viimane kord kui vaatasin. Eks varem on ka kergelt sügelenud, aga pole välja teinud ja pole ka häirinud. Nüüd sügeleb tihti ja on ka kergelt valulik.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui siiski häirib, peaks eemaldama. Sügelus ja veritsus pole loomulikud ilmingud. Soovitan läbi perearsti pöörduda kirurgi konsultatsioonile.