Peavalud, pearinglus ja kipitav nahk. 24.05.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

3ndal mail oli mul maovähendus operatsioon bypass. Kõik sujus ilusti ja algus oli ilus. Mingi aeg käisin kõhuvaludega arstil kuid uuringud miskit ei leidnud. Nüüd nädal tagasi hakkasid vaevused. Peavalud, pearinglus ja kõige imelikum sümptom on naha kipitus. Iga kord kui ma ennast kreemitan, pesen või mõnda valutavat kohta hõõrun, tunnen ma ebamugavat kipitust. Ka operatsiooni armide juures naha all nagu kipitaks aga seda vaid siis kui ma nahka pesen jne. Need kõik sümptonid on väga ebamugavad ja ma sooviksin teada millest see tingitud on?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Maovähendusoperatsiooniga tekivad mõnedel patsientidel osade vitamiinida ja mineraalainete defitsiit. Ilmselt ka Teile soovitati tarvitada peale operatsiooni kindlaid preparaate, et seda vältida. Kõiki muutusi, mis tekivad seoses selle operatsiooniga pole võimalik registreerida - me lihtsalt ei tea neid. Sellega saab seletada, et analüüsid oleksid nagu korras. Lohutuseks saan öelda, et aja jooksul organism kohaneb muutustega ja vaevuste aktuaalsus kaob. Soovitan rääkida oma probleemist Teid opereerinud kirurgiga või bariaatriaõega.
Teema on kaunis spetsiifiline ja ei pea end sel alal eksperdiks.