Peensoole ja caecumi eemaldamine 29.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Mu lapsele oli tehtud peensoole lõpposa ja caecumi eemaldamine.Nüüd tal ei ole
Ileotsekaalne nurga.Mina tean ,et nüüd võib tekkida refluks enteriit.Aga ei tea,oli tehtud ära tavaline anastamoos või antirefluuksne.
Öelge palun,kas Eestis kirurgid teevad anturefluksne anastsmoodid peensoola ja jäämesoola vahel?

Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale sellist operatsiooni refluks jämesoolest peensoolde on probleemiks vaid harvadel juhtudel. Reeglina eestis nn. antirefluksanastomoose ei tehta. Kuidas oli loodud konkreetne anastomoos, tuleks küsida opereerinud kirurgilt. 30-40 aastat tagasi tegeles selle probleemiga Vitebski nimeline kirurg ja teema oli NL-s aktuaalne, kuid ilmselt ületähtsustatud. Ülemaailmset kõlapinda see ei leidnud.