sapikivid,magu 01.09.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sain teada hiljaaegu vere analüüsi tagajärjel,et magu pole korras.Täna sain teada röngenis et ka sapikivid on.Võeti ka uus vere analüüs ka ja 2 nädala pärast uuesti arstile.
Arsti juurde pöördusin kuna kaal langemise asemel tõusis juba 125kg
ometi suvel tööd megalt (kella 4.00 -10.00 juba kuskil 10 km) ja söön vähe.(salatiga lõunat mitte kiirtoitu).
Vererõhk kõrge ,canacombit tarbin. Vist pean siis minema opile.Küsimus:mida saan enne oppi kasulikku teha endale ja kaua peale oppi taastumine võib võtta ,et saan tööle minna(kokk )

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega Te midagi väga olulist ise teha saagi. Kaalust juurde võtta ei tohiks. Kuigi Te kirjutate, et toitute tervislikult ja sööte vähe, on seda ikkagi rohkem, kui Teie organism vajab. Koka ametis kujutan ette ka maitsmise käigus tarvitatav toidukogus on märkimisväärne - ilmselt seat need liigsed kalorid tulevadki.