Veri roojamisel ja põletikulise lõhnaga eritis potil käiies 18.07.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Sünnitasin 1,5a tagasi, juba raseduse lõpus tekkis kerge verega paberi määrimine . Peale sünnitust vahest harva sama lugu aga umbes 1a pärast sünnitust läks asi hullemaks. Verd tuli üsnagi palju, kõhukinnisuse korral pm puristasin potti verd. Enne seda perioodi kui hakkas veritsemine tihedamasks ja hullemaks muutuma ma vahest tundsin sügelust pärakul ja roojamisel tundus nagu oleks midagi veel väljumas aga ei olnud , ise uurides ei paistnud mingit muna seal. Perearst määras retseptiga küünlad sisemiste hemoroidide raviks. Arst arvas et lisa uuringuid ei ole vaja kuna see tekkis peale sünnitust ja vanus pole vähi riskigrupis. Muid kaebusi tervise osas ei ole.
Päraku küünlad aitasid, ja mure oli umbes nädalaks täiesti kadunud, siis hakkas tulema vaikselt verega kaetud väljaheidet . Kui kõht on kinni siis potil puuksutades tuleb nagu vere-roe segust vedelat ma ei tea mida, haistsin nagu põletikulise haava lõhna sellel.
Peitevereproovi palusin ise, see oli negatiivne.
Lisa infoks - Paar aastat tagasi maadelesin ärritunudsoole sündroomiga, millest ma enne rasedust jagu sain, avastades et kohvi mulle ei sobi aga vahest lööb ikka välja ja seedimine on mul alati olnud kinnisema poolne ja mitte sage . Võibolla on ka see oluline et sünnitusel olid tugevad pressid (soolele e. nagu kaka häda) mida tuli enne lapse sündi üle hingata mitu tundi . Seega sool on punnitamist elu jooksul omajagu taluda saanud.

Minu küsimused oleks - kui hemoroidide raviks küünlad esialgu aitasid kas on juba üsnagi kindel et tegemist on tõesti süütu hemoroidiga mis kõhukinnisuse tõttu tagasi tuleb.

Millest selline põletikulise haava lõhnaga eritis võib olla , kas on samuti loomulik hemoroidide või hoopis päraku lõhe puhul ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõigile Teie küsimustele vastamiseks tuleks teha koloskopia, vaatamata et Te ei ole riskigrupis. peale kasvaja võivad olla ka põletikulised soolehaigused, mida Teie vanus ei välista.