väike varvas paistes ja valulik 13.09.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Poolteist kuud tagasi lõin väikese varba 3 korda vastu lauajalga ära. Varvas läks paiste ja roosaks, valutas. Tegin viinakompressi, paistetus vähenes kuid mõne aja pärast tekkis uuesti. Praegu varvas ei valuta, on tundlik, kinniste kingadega käia ei saa. Mida raviks soovitate?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te sama varvast 3 korda ära lõite, siis pole välistatud ka luumurd. Sellisel juhul pikaajaline turse on asjade loomulik käik.
Ega peale kompressi midagi kardinaalset soovitada oskagi. Viinakompressi asemel võiksite kasutada kampriõli. Selle toime on pikem, viinakompress kuivab paari tunniga ära.