Peale sapipõie oppi. 04.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas on võimalik,et peale sapikivide ja sapipõie eemaldamist tuleb oksendades sappi? Nimelt seda kibedat ja kollast. Suus ka koguaeg kibe maik.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui inimene oksendab, siis võib selles alati sappi olla, ka peale sapipõie operatsiooni. Sapipõis on reservuaar, sapp aga vedelik, mida maks toodab sõltumata sellest, et sapipõit ei ole.