Kõrva juures lõualuu liigeste kohas valulik muna. 03.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on suus taga eelviimane hammas valulik ja katki ja mõtlen, et kas tänu sellele on tekkinud lõualuu liigese kohta valulik muna oimukohast natuke all pool, samal pool kus on valulik hammas. Seal ju ei tohiks lümfisõlmesid olla ega midagi, ehk oskate nõuaanda milles asi? Perearstile aeg kirjas juba.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi ei saa päris täpselt kirjeldatud kohast aru aga lümfisõlme olemasolu seal ei saa ikkagi välistada. Ka mädanik võib väljenduda väljavõlvuvusena/munana.
Katkise hambaga soovitaksin Teil pöörduda hambaarsti, mitte perearsti poole. See muna on pigem katkise hamba tagajärg ja ainult tagajärje ravi kui algpõhjus jääb likvideerimata, ei ole reeglina tulemuslik.