Sünnimärgi eemaldamisest suur ja kole arm 13.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 19a neiu ning minul on suur mure armiga, mis tekkis peale sünnimärgi eemaldamist (pilt lisas). Operatsioon oli rohkem kui 3a tagasi ja arm pole ikka väiksemaks läinud. Arm asub rinnal (rindade vahel täpselt) ja on suuruselt ~1cm x 1cm. Noore naisterahvana sooviksin kanda avarama dekolteega riideid, armi tõttu aga on see täiesti välistatud, kuna arm on vägagi silmapaistev. Sooviksingi teada, kas peale iluoperatsioonide on ka muid võimalusi siinkohal?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

kahjuks ma pilti sellest armist ei näe ja ilma nägemata on soovitusi anda riskantne. Armidele tehakse ka laserravi. Imeravi sellistel juhtudel kahjuks ei ole - igast kirurgilisest vahelesegamisest jääb kahjuks arm.