Veenilaiendid, turse ja valu 27.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul opereeriti u. 30. a. tagasi mõlemal jalal veresooned ühekorraga. Peale seda olen palju aastaid töötanud nii pikalt seistes kui pikalt istudes. Ja ka ülekaal on viimase 10. a. probleemiks. Veresooned on mul ammu tagasi tulnud ja kahel korral olen neid ka arstile näidanud, kuid ta vaatas ja oligi kõik. Aga nüüd on juba paar aastat parema jala reis põlvest ülespoole paistes ja valulik, vahel ei saa magadagi. Ühe koha peal seistes on asi päris hull - pakitsus ja valu muutub täitsa hulluks. Määrin tihti Lioton 1000- ga, aga see on ainult korraks ja ei ravi üldse. Minul on olemas see "sinine lamp", mida lasen paista valutavale seljale - kas ma võin ka oma paistes jalale veenipõletiku raviks seda lampi kasutada ? Või on Teil minu probleemile parem lahendus ? Igatahes ootan väga Teie tarka nõuannet, aga ise olen alustanud ka kaalu alandama. Suured tänud Teile doktor juba ette.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlast parandab olukorda kaalu langetamine. Teiseks asjas võiksid olla tugisukad - peavad olema aga õigesti valitud. Rohkemateks soovitusteks oleks vajalik tulla minu vastuvõtule.