käe valu 23.11.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere kukkusin eelmisel nädala treppist ja paremakäe väike sõrm sai viga algul arvasin et valu on tingitud sellest et oli marraskil nahk maas aga möödas on nädal ja sõrm ikka valutab kohati lööb ikka tugeva valu kas luu võib muljuda saanud olla kas peaks minema perearstile ja pildi tegema või võib ise mööduda

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trauma puhul ei saa kunagi välistada luumurdu. Soovitaksin teha rö-pildi. See küll ravi suhtes palju ei muuda, kuid seletab luumurru olemasolul valude pikemat püsimist. Ka on otstarbekas sõrm immobiliseerida.