probleem roojamisel 11.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere

roojamisel tundub, nagu pärak tuleks välja. pärast sünnitust ( keisrit) läks probleem suuremaks, hakkas segama.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Roojamisel pärasoole väljalangemine on täiesti võimalik. Mingil määral on see kompenseeritav vaagnapõhja lihaste tugevdamisega treeningu läbi, raskematel juhtudel vajab operatiivset vahelesegamist. Vältida tuleks kõhukinnisust ja liigset punnitamist tualetis. Ohtlik see ei ole, kuid elu võib segada oluliselt.