Nahaalune muna selgroo juures 04.11.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 19aastane, mul on olnud kaks korda lülisammastega probleeme. Esimene kord seda siis 9aastaselt, kui mul oli 9-11 lülisamba murd, millele järgnes üsna pikk taastusravi ja siis hiljem 13/14aastaselt jällegi miskit nimmepiirkonnaga. Üks õhtu avastasin oma selgrool, ütleme et selgroo küljest või äärest mingisuguse nahaaluse muna. Ei paista välja... kuid sõrmedega tugevamalt üle tõmmates on tunda. Ja teeb ka valu. Just ühe lüli juurest. Konkreetne valulik piirkond asub õlgadest umbes 5-7cm kaugusel. Loodan, et oskate vastata mu probleemile, või vähemalt suunata!:)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult Teie kirjelduse järgi ma aidata ei oska. See võib olla seotud lülisambaga, aga võib olla ka mingi pehmekoeline moodustis. Vahe tegemiseks peaks katsuma ja võimalik, et ka rö-pildi tegema. Kõigepealt näidake oma perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid ortopeedile.