Käsi paistes 01.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Parema käe peale randmest natuke ülespoole tekkis paistetus (epikriisil kirjas parema küünarvarre distaalse kolmandiku piirkonnas dorsaalsel turse). Käsi on valus, eriti valulik on näiteks hambapesu, kui kätt peab keerama, lisaks krudiseb. Mingit traumat ei suuda meenutada. Eelmise päeva õhtul olin käinud jõusaali trennis. Paistetus ja valu on juba üle nädala.
Paranemise märke ei näe. Mida saaksin veel teha? Kas peaksin muud ravi proovima? Millega üldse tegemist on? Kuna tegemist parema käega, siis segab päris palju iga päeva elu.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks tegu olla tendovaginiidiga (kõõlustupe põletik). tekib see tavaliselt ülepingutusest. Igasugused soojaprotseduurid on head - kompress, elektriravi. Põhiline ravikomponent on siiski rahu - vältida tuleb valu põhjustavaid liigutusi. Soovitan fikseerida elastse sidemega. Troxevasini asemel soovitaksin hoopis kas Fastum geeli või mõnda Diclofenaci sisaldavat salvi/geeli. Ibuprofeni võtmine on ka igal juhul omal kohal.