Verevalum küüne all 25.10.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
ma ei ole kindel, kas ma pöördun oma küsimusega õige arsti poole, aga loodan siiski oma murele vastuse saada. Nimelt 3-4 nädalat tagasi tekkis varbaküüne alla verevalum (kandsin valesid saapaid) ja siiani on varbaküüs lillalakat värvi. Kas peale sellist traumat tuleb alati varbaküüs millalgi ära (ja kui kiiresti tavaliselt ära tuleb?) või on lootust, et see kasvab lihtsalt välja? Kuna plaan on minna reisile ja ei tahaks, et reisil selline asi juhtuks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui varavas häda ei tee, siis ei näe põhjust muretsemiseks. Varbaküüs kasvab pikkamööda välja, võib võtta 6-10 kuud aega.