hädas hemoroidiga 03.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr. Jaan Tepp
Olen 37a.mees ja vaevlen pikemat aega hemoroidiga. Käisin 3pool kuud tagasi poktoloogi juures kes tegi 20cm-se pärasoole uuringu.
Leidis sealt 1-2a. hemoroidi. Lisas veel, et sool on väga spasmis. Kirjutas küünlad ja salvi kuid valulikkus püsib nõrgemal või tugevamal moel siiani pärasooles, vahel ka nõrk kuid häiriv kõhuvalu, lisaks veel pärasool sügeleb mõnikord ja sealt immitseb vahel sellist läbipaistvat lima või vee moodi asja. Väga harva on ka paberil näha heleda vere piisk. Samas on tehtud ka peitevere analüüs mis oli korras.Sammuti olen käinud ka magu uurimas ja sondi neelamas, ka magu oli korras. Mis tähendab 1-2a. hemoroid ja kas hemoroidist võib midagi hullemat ka tekkida? Mida soovitaksite mul ette võtta, et sellest ebameeldivast asjast vabaneda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan et see 1-2a tähendab 1-2astet või staadiumi. Olemas on jaotus kuni 4.-ni. Reeglina hemorroididest vähki ei tule, küll aga on esmased sümptomid mõlemal sarnased. Soovitan proktoloogi juurde uuesti pöörduda ja kurta, et ravi pole aidanud.