sõrmeluu kasvaja 28.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Mul opereeriti 1990.aastal (olin siis 12 aastane) sõrmeluu enchondroma. Sel aastal, umbes kuu aega tagasi tuli mul samasse kohta sõlmjas moodustis. Pöördusin perearsti poole, saadeti edasi kirurgile, kes tegi röntgeni ning avastati, et enchondroma tagajärg. Saadeti edasi PERH kirurgile-ortopeedile. Aeg on alles mitme nädala pärast. Seetõttu uuringi, kas selline asi on normaalne, et kasvaja või sellest midagi tulenevat tuleb tagasi, kas tuleb uuesti opereerida, kas see on ohtlik, kas oluline on kiirus (praegu, kas viivitamine on kahjuks)? Moodustis on armi kohal, sõlmjas, liigub,sõrme saan kõverdada, kuid kui selle moodustise näiteks kusagile ära löön, on valus. Aitäh ette

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et paarinädalasest ooteajast ei juhtu küll midagi. Loomulikult ei ole kasvaja teke normaalne, ta võib tagasi tulla samal põhjusel, miks ta tekkis ka esimesel korral - tegelikult me põhjust ju ei teagi. Arvan, et ainuke ravi on operatsioon.