Sissekasvanud varbaküüs 18.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, Minul selline mure et mul kasvab varbaküüs sisse. Mitte ainult ükskord aastas, vaid väga väga tihti ja see on juba kestnud ligi 10 aastat. Just üleeile käisin jälle lõikamas ja nii iga kolme kuu tagant. ma ei jõua ise selle küünega midagi teha kui hakkab jälle sisse kasvama. kas sinna on üldse võimalik midagi teha, või peangi terve elu jääma käima pidevalt arsti juures. See muutub valulikuks ja talvel eriti hull, siis kinnised jalanõud.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selleks, et kirjeldatud probleemist vabaneda, tuleks pöörduda kirurgi poole. Vajalik oleks teha küünevalli ja maatriksi resektsioon, etküüs jääks kitsamaks ja ei kasvaks enam rohkem sisse.