sabakondi vigastus 13.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure: kümme kuud tagasi kukkusin veekeskuses sabakondi peale. Sellest ajast on see mul kogu aeg valu teinud, eriti istumisel ja istuvast asendist püstitõusmisel ning viimasel ajal ka öösel kui magan selja peal. Käimisel valu ei tee.
Perearst mingeid uuringuid ei saada tegema, kuna tema arvab, et see paraneb iseenesest (nagu ta ütles, et paari kuuga peaks valu kaduma) kuid paremuse poole midagi ei lähe. Olen nõutu, perearstilt ilmselt abi ei saa. Millise tasulise arsti poole ma võiks pöörduda või mida perearstilt nõuda? Või kas on normaalne, et varsti juba aasta valu kannatatud ja midagi teha ei saa? Perearsti soovitusel võtsin Ibumaxi kümme päeva, see ei aidanud.
Tänades M.J

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin Teil pöörduda ortopeedi poole ja kui sealt abi ei saa siis neurokoirurgi poole. 10 kuud on juba küllalt pikk aeg vaevalt ta ise palju paremaks läheb.