põlve op. 10.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minul siis mure selline, et käisin 3.jaanuaril põlve meniski opil, kuna MRT näitas meniski rebendit. Opi käigus selgus, et meniskid korras, kuid patellal ja sääre lateraalsel kondüülil II astme kõhrekahjustused. Kui kaua peaksin olema peale oppi haiguslehel, kui arvestada, et töö iseloom nõuab seismist sundasendis 8 tundi? Lisan veel, et enesetunne on hea kui võtta regulaarselt valuvaigistit.Praegu veel ilma ei saa (opist möödas nädal)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg, mistõttu ei pea end eksperdiks ortopeedias. Kuna mul endal on mõlemal põlvel analoogne meniski operatsioon tehtud - samuti kõhre kahjustusega, siis räägin rohkem oma kogemustest. Tööle läksin mina 3. päeval, tunda andis umbes 1 kuu. Valuvaigisteid võtsin vaid 2 päeva. Kõik sellised asjad on väga individuaalsed. Ise peate tundma, millal olete võimeline tööle minema. Arvan , et 2-3 nädalat peaks piisav olema.