Küünarliigese trauma 04.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kuu aega tagasi kukkusin ja murdsin küünarnuki kõik kolm luud liikmest välja. Narkoosi all väänati käsi paika ja pandi kipsi. Kips oli käel kolm nädalat, nagu kästud. Öeldi mulle, et kui kips ära võetakse, peaks kätt vaikselt painutama hakkama. Nüüd on kips juba mõnda aega maas ja paistetus suhtelistelt väike...probleem on selles, et käsi liigub jube vähe- ei saa korralikult kõverdada, ega sirgeks panna(liigub kuskil 30-40 kraadi). Kui kipsi ära võtsin, oli veel päris suur verevalum liigese kehapoolsel küljel, mis nüüdseks on kõvasti vähenenud, kuid ikka veel nähtav. Paistetuse ja verevalumi vastu soovitati apteegist lioton 1000 geeli, sellega olen ka määrinud. Veel on käe sees väike liigese äärest murdunud lahtine luutükk, mis peeti targemaks sinna jätta, operatsioon olevat keerukas ja kui ei häiri, siis polevat mõtet.
Sooviks teada, kas see käsi mul ikka korralikult liikuma hakkab ja kui kaua selleks aega võib minna? Kästi ju liigutada,et muidu jääb liiges kangeks, aga mida ma liigutan, kui ei liigu!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Käe korralikult liikuma saamine kahjuks käibki läbi valu. Siin Teid keegi oluliselt rohkem aidata ei saa - kas ise vaeva näha või käia ravikehakultuuris. Küünarliiges on töesti selline liiges, mis liikumatuse korral jääb väga kiiresti "kinni" ja "lahti" saab ainult tööga.