Valud paremal pool roiete all 12.10.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22-aastane naisterahvas. Juba pikemat aega on mind vaevanud valud paremal pool, roiete all. Viimasel ajal on valuhood üsna järjepidevad. Kõige parem on pikali olles, siis ei tunne valu peaaegu üldse.
On tehtud analüüse, veri, uriiin, ultraheli- kõik on korras.
Naistearsti juures käidud, kõik korras.
Mis võib üldse põhjustada vaevusi seal piirkonnas? Kas näiteks pimesool?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Valu parema roidekaare all võib olla tingitud sapipõie haigusest, aga ka kaksteistsõrmiksoole havandist. Pimesoole valu lokaliseerub harilikult paremale alakõhtu.