Artroskoopia tüsistused 29.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 28 aastane mees. Viis kuud tagasi tehti minule vasaku põlve artroskoopia. Peale operatsiooni olid vist mingid probleemid, arst mind neisse ei pühendanud - põlv oli kolm nädalat samas olukorras ja võeti iga nädal korra verd põlvest välja ning sain põlve mingeid süste. Põlv hakkas tasapisi paranema kuid kahe kuu möödudes hakkas põlve seisund oluliselt halvenema kuni staadiumini, kus jalga praktiliselt kasutada enam ei saanud. Arst määras minule magnetravi(2x), utraheliravi, erinevaid geele, salve ja harjutusi, mida kiivalt olen ka järginud. Miski pole aidanud, arst soovib nüüd uuesti kuu aja pärast artoskoopiat, mida peaksin tegma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske öelda. Teie arst peaks seda paremini teadma, kui mina, kuna mina ei tea, mille tõttu Teile artroskoopia tehti ja mis selle käigus tehti. Igal juhul arvan, et enne uue artroskoopia tegemist oleks vajalik MRT (magnetresonantstomograafia) ja vaid selle leiu alusel saaks otsustada uue operatsiooni vajadus.