põletik peale kapslivigastust jalal 18.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

väänasin välja jala ning see pandi kuuks ajaks kipsi. tegu pidi olema hüppeliigese juures oleva kapsli vigastusega, jalga soovitati hoida ülalpool. tekkis verevalum mis pidi olema tavaline, kuid nüüd on jalalaba peale, varvastest natuke allpool tekkinud suur punane laik - paistetus. millest see võis tekkida ja kuidas tuleks käituda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Punane laik peaks olema verevalumi tagajärg. Algul verevalum oli sügavamates kudedes, hiljem vaju see allapoole ja muutub ka pindmiselt nähtavaks. paistetuse vastu aitab kõige paremini anda jalale rahu ja hoida võimalikult palju kehast kõrgemal.