Varvaste liigeste põletik. 26.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Küsimus Dr Jaan Teepile.(Üldkirurg)
Tere. Olen 28 aastane noormees. Mul on parema jala vähemalt kolme keskmise
varba liigeste põletik.Olin aasta tagasi hooletu ja ei ravinud kitsaste jalanõude
kandmisest tekkinud turset välja.Kuna mu töö koosneb paljust liikumisest on
suure varba piki luu välja poole nihkunud sest valulise jalapoole peale ei saa toetuda.Kas on mõeldav,mu enese soovil ,haiged varbad ambuteerida nii et
põletik enam ei korduks,säästes organismi kangete ravimite mõjust,hulgiliigeste
põletikku ja luuhõrenemisse haigestumisest .Saavutada jala õige koormuse jaotatus vähemalt kõndides?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik on mõeldav aga kas ka otstarbekas. Küsimus kuulub ortopeedia valdkonda. Peaksite pöörduma ortopeedi poole, kellega koos siis läbi arutama Teie soovid ja kaalutlused. Ilma Teie jalgu ja röntgenpilte nägemata pole kahjuks võimalik nõu anda.