valud küljes 06.06.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tervist,olen 30 a.,vaevavad valud paremal pool küljes pimesoole kohapoolt kuni selja taha neeru koha peale.ON uuritud magu ja jämesoolt tehtud kõik sugu vere analüüse,ravitud eenäärme põletikku.pimesool opereeritud,antibjootikume võtsin-eesnääme ja põie põletiku tõttu. samas mul on diagnoositud lumbalgia.M IDA EDASI TEHA ,VALUD PÜSIVAD JA SEGAVAD NORMAALSELT ELADA,TÖÖTADA.ON HETKI KUS VALU POLE SAMAS TÄIESTI PÕHJUSETA HAKKAB VALUTAMA,ERITI SELJA POOLT,NEERU KOHALT,KATSUDES VALU PUUDUB-PLUN ANDKE NÕU,ETTETÄNADES,ANDRUS.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks pole ma imearst. Teid nagu ma aru saan on palju uuritud ja ravitud, kuid samas pole saadud Teid rahuldavat tulemust. Dgn. Lumbalgia tähendabki nimmevalu, millel pole konkreetset põhjust leitud. Arvan, et peaksite siiski jätkama ravi ja uuringuid neuroloogi juures. Ilma Teid nägemata ja uurimata, ei oska ma mingeid muid soovitusi anda.