Healoomuline kasvaja 05.01.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul avastati healoomuline kasvaja rinnas. Ravile see ei allunud ja nüüd pidi otsus minu käes olema kas eemaldada see või mitte. Olen alles 22 aastane ja kardan, et kui ma selle alles jätan, võib sellest midagi edasi kujuneda. Aga lõikuse tagajärgi ka ei tea. Tükk teeb mulle aeg ajalt valu ja enne "päevi" on rind väga valus. Veel räägiti mulle, et kui ma selle tüki eemaldan siis jääb rinda lohk.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna see tükk rinnas põhjustab Teile vaevusi ja kindlasti häirib ka psüholoogiliselt, siis soovitan selle siiski eemaldada. Teie rinnale jääb arm. Lohk, mis esialgu võib mingi aeg olla, kaob päris kindlasti.